آویشن | بلاگ

آویشن

تعرفه تبلیغات در سایت
گیاه آویشن سرشار از تعداد زیادی از مواد مغذی گیاهیِ (ترکیبات مشتق شده از گیاهان) مفید برای سلامتی بدن، مواد معدنی، و ویتامین‌هایی است که برای سلامتی ضروری هستند. آویشن که یکی از محبوب‌ترین سبزیجات و گیاهان در آشپزی است، در اصل بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه می‌باشد.

ازنظر گیاه‌شناسی، آویشن به خانواده Limiaceae (نعناعیان) از دسته تیموس تعلق دارد که شامل بسیاری از گونه‌هاست که در میان آن‌ها محبوب‌ترینشان آویشن ولگاریس و یا آویشن فرانسوی است.

گیاه آویشن درختچه چندساله با پایه‌های چوبی نازک و ساقه‌ای با مقطع مربعی شکل است. ارتفاع آن به حدود 15 تا 30 سانتی‌متر می‌رسد، که برگ‌ها بسیار کوچک به رنگ سبز روشن دارد که بخش زیرین آن‌ها کم‌رنگ‌تر بوده و معطر و کمی منحنی هستند. در تابستان گل‌های کوچک پرعطر به رنگ یاسی یا سفید ظاهر می‌شوند.

دیگر انواع معمول گیاه آویشن که کشت داده می‌شود، شامل آویشن لیمویی (citriodora TX)، آویشن زیره سیاه (T.herba barona) و آویشن وحشی (T. septyllum) است. یا برگ‌ها و یا گل‌ها، به صورت تازه یا خشک برای مقاصد آشپزی استفاده می‌شوند.

 

آویشن,آویشن شیرازی,آویشن به انگلیسی,آویشن کوهی,آویشن به زبان ترکی,آویشن به انگليسي,آویشن در بارداری,آویشن چیست,آویشن ویکی پدیا,آویشن خواص دارویی,...
نویسنده : بازدید : 31 تاريخ : جمعه 9 مهر 1395 ساعت: 16:28